| Model No. | GL-T666 |
|---|---|
| Light Source | One main light |
| Battery Capacity | 3.4Ah rechargeable li-ion battery |
| Rated Voltage | 3.7V |
| Lighting Modes | Normal - Strong - SOS |
| Strong Light Current | 760mA |
| Weak Light Current | 260mA |
| LED Power | 3W |
| Brightness for 1 Meter | 3500lux |
| Life Span of Main Light | 100,000 hours |
| Battery Cycles | 800 cycles |
| Charging V/A | 5V / 1.5A |
| Working Time | 5-12 hours |
| Weight | 250g |
| Water-proof Grade | IP68 |